Stel een vraag
Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel BOEKENVLOED.
- Het kleinste kamertje. De geschiedenis van de W.C.
De vraag gaat over de volgende titel:
| Afbeelding: |
|
|---|---|
| Schrijver: | |
| Titel: | Het kleinste kamertje. De geschiedenis van de W.C. |
| ISBN: | |
| Uitgever: | DAVIDSFONDS |
| Bijzonderheid: | |
| Prijs: | € 19,00 |
| Meer info | Geschiedenis van de W.C - Het kleinste kamertje. Auteur : Lamarcq Danny. Winkelprijs : € 32,50 Uitgeverij: Davidsfonds Omschrijving : Een man brengt tijdens zijn leven vijftig dagen door op het toilet, een vrouw zelfs tweehonderd dagen. Toiletbezoek is een belangrijk onderdeel van ons dagelijks leven, maar nochtans rust er in vele culturen een taboe op en wordt het vaak geridiculiseerd of verdrongen. Reis mee doorheen de geschiedenis van het kleinste kamertje. Van natuurvolken zoals de Maori van Nieuw-Zeeland waar de mannen zittend plassen en de vrouwen rechtstaand, via de openbare garderobes in Franse steden in de 16de eeuw en dechaise anglaise van Lodewijk xv in de 18de eeuw, tot de ecologische composttoiletten en de Dagobert met allerlei gadgets zoals een muziekje dat automatisch begint te spelen. Over speciale gebruiken, opmerkelijke toiletten en de final act: de manier waarop men de billen afveegt. Voortaan heeft het kleinste kamertje geen geheimen mee. Het zal wel altijd een object blijven waarover met enige schroom wordt gesproken en dat liefst zo onzichtbaar mogelijk wordt weggestopt of helemaal weggelaten: de wc. Toch is het onmisbaar geweest voor de totstandkoming van onze huidige hoogstaande beschaving met haar comfort en hogelevensverwachting. Onze kroonprins doorbrak enige jaren geleden het taboe door het belang van betere sanitaire voorzieningen voor met name de derdewereldlanden onder de aandacht te brengen en ook dit boek kan een bijdrage leveren aan meer waardering voor deze hoognodige voorziening. Zeer uitgebreid wordt ingegaan op de technische en sociale ontwikkelingen die het kleinste kamertje heeft doorgemaakt. Dit wordt ondersteund door mooi beeldmateriaal in kleur en zwart-wit en talloze eigentijdse beschrijvingen. Maar ook urinoirs, latrines, closetpapier, kamer-potten en toiletten in vervoersmiddelen en andere werelddelen worden behandeld. Het enigszins afwijkende woordgebruik en de locatie van de gekozen afbeeldingen verraden de Belgische herkomst van dit boek over een doorgaans als onaantrekkelijk beschouwd onderwerp. Met een uitgebreid literatuuroverzicht en eindnoten. DANNY LAMARCQ is historicus en auteur. Voor dit boek analyseerde hij het latrinaire gebeuren door de eeuwen heen en over alle continenten. ISBN nummer : 978 90 5826 903 4 288 pagina's Gebonden – harde kaft Met talrijke illustraties. Afmetingen 252 x 197 x 23 mm. Gewicht: 1,17 kg. Verscheen voor het eerst in 2012 Dit boek is als nieuw. Het kan worden afgehaald of verzonden (dit laatste mits meerprijs van port- en verpakkingskosten). 19 euro. |
| Boek bekijken | |

Gespecialiseerd in boeken over de geschiedenis in het algemeen en de Nederlanden in het bijzonder. Bijna uitsluitend non-fiction.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.
Eveneens gespecialiseerd in Genealogie (familiekunde) en heemkunde.
Grote verzameling lokale schrijvers zoals Ernest Claes en Felix Timmermans.
Hou éénieder die bestelt correct op de hoogte bij iedere stand van de transactie en sta bekend voor een degelijke verpakking en snelle behandeling. Woon in omgeving van Mechelen.
Bij een andere webwinkel kreeg ik de hoogst mogelijk score en zo wil ik verder doen op deze webwinkel.
5 30
4 0
3 0
2 0
1 0
Ervaringen van anderen (30) : Geen enkele was negatief.
De verkoper zal binnen 5 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
