Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Boekstra.


 

Gulik, Willem van, Addiss, Stephen - De Twaalf uit het Oosten - De Aziatische dierenriem in karakters en prenten

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Gulik, Willem van, Addiss, Stephen - De Twaalf uit het Oosten - De Aziatische dierenriem in karakters en prenten
Schrijver: Gulik, Willem van, Addiss, Stephen
Titel: De Twaalf uit het Oosten - De Aziatische dierenriem in karakters en prenten
ISBN: 9789059973619
Uitgever: Primavera Pers
Bijzonderheid: 2022 144pp Gebonden
Prijs: € 29,50
Gratis
Meer info

Flaptekst

De twaalf dieren van de dierenriem spelen een hoofdrol in talloze fabels, legenden en sagen van Oost-Azië en zijn altijd een belangrijke inspiratiebron geweest voor Chinese, Koreaanse en Japanse kunstenaars. Samen met de elementen hout, vuur, aarde, metaal en water vormen deze sterrenbeelden de Oost-Aziatische horoscoop. Ze maken deel uit van een cyclische tijdsindeling en zijn, net als in het Westen, van invloed op de persoonlijkheid van degenen die onder een bepaald teken zijn geboren.

Dit boek laat u op een prettig leesbare manier kennismaken met de twaalf dieren, de verhalen die hen omgeven en de karaktertrekken die met hen in verband worden gebracht. Daarnaast vindt u er uitleg over de plaats van de sterrenbeelden in de traditionele tijdrekening. Vanzelfsprekend kunt u er ook lezen onder welk teken u geboren bent en wat dat zegt over uw persoonlijkheid. Advies voor het al of niet aangaan van bepaalde relaties ontbreekt hierbij uiteraard niet.

De tekst van de hand van professor emeritus Willem van Gulik gaat vergezeld van grafiek van de Bossche graficus en kunsthandelaar Jon de Jong en kalligrafie van Louise de Blécourt (3e dan, Nihon Shodō Bijutsu-in). De inleiding werd geschreven door de vooraanstaande Amerikaanse kunsthistoricus Stephen Addis.

“Het is een genoegen om te zien hoe Nederland en Japan elkaar hebben gevonden in dit boek waarin Nederlandse kunstenaars vorm geven aan de Japanse traditie van de cyclische tijdsindeling. Japan wordt vaak gezien als een gesloten cultuur, maar dit boek bewijst hoe iedereen die zich in het land verdiept van harte welkom is om er volop aan deel te nemen.”
Menno Fitski, Hoofd Aziatische Kunst Rijksmuseum

978-90-5997-631-9 De Twaalf uit het Oosten. De Aziatische dierenriem in taal, karakters en prenten

978-90-5997-355-8 The Magnificent Twelve. Japanese calligraphy and artwork on the theme of the zodiac

Authors:
Willem van Gulik
Stephen Addiss
Louise de Blécourt (Calligraphy)
Jon de Jong (Works of art)

With a foreword by Menno Fitski

Bound, 144 pages with ca. 104 illustrations, Primavera Pers Leiden

Boek bekijken

Boekstra uit Nijverdal

zakelijk

Logo Boekstra

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,90 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 3,95 euro per zending.
Bij bestellingen van 10 euro of minder zijn de verzendkosten hoger; zie vermelding bij het boek.
Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.
De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.