Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Books4Life Tilburg.


 

Martijn van Calmthout - Echt zwaar

De vraag gaat over de volgende titel:

Schrijver: Martijn van Calmthout
Titel: Echt zwaar
ISBN: 9789088030871
Uitgever: Lias
Bijzonderheid: Goed - Etiket bovenaan titelpagina en een paar onderstrepingen. Om die redenen goedkoper
Prijs: € 3,50
€ 7,65
Meer info Van de eerste valproeven tot de nieuwste reuzendetectoren die kunnen voelen hoe het heelal rilt: Martijn van Calmthout beschrijft soepel en toegankelijk de roerige geschiedenis van de zwaartekracht. Plaats van handeling: het Panthéon in Parijs, waar de langste slinger van Foucault, nauwelijks zichtbaar voor het oog, in een etmaal een hele cirkel ronddraait.

Van Calmthout dwaalt dat etmaal met een Moleskin vol aantekeningen langs de rand van de cirkel en ontmoet, terwijl de uren een voor een verstrijken, de schimmige Franse fysicus en alleskunner Léon Foucault zelf. Hij vertelt hem over de grote geesten die zwaartekracht overpeinsden en die probeerden te vangen in theorie en formules, eerst van mysterieuze krachten, daarna van ruimte en tijd zelf en tenslotte van niets meer, alleen informatie.
Ook gaat Van Calmthout in gesprek met de grote denkers van toen en nu zelf: Galileo Galilei, Isaac Newton, Albert Einstein, Karl Schwartzschild, Gerard 't Hooft, Kip Thorne en tenslotte ook de moderne theoretici die helemaal niet meer in de ouderwetse zwaartekracht geloven, onder wie Erik Verlinde.

Echt Zwaar is een soepele en toegankelijke geschiedenis van de theorieën over de zwaartekracht in een originele vorm.
Met een voorwoord van Erik Verlinde, winnaar Spinozapremie en natuurkundige met grensverleggende ideeën over de zwaartekracht (`De zwaartekracht is geen kracht').

Martijn van Calmthout is journalist bij de Volkskrant, Einstein-kenner en gek op wetenschap. Hij schrijft dagelijks voor de krant, twittert en presenteert live-wetenschapsshows. Eerder schreef hij o.m. Echt Quantum (4e druk), Survivalgids voor de toekomst en Sam Goudsmit. Hij is medeauteur van Nobel op de kaart. Op zoek naar de Nederlandse Nobelprijswinnaars van vroeger en nu.
Boek bekijken

Books4Life Tilburg uit Tilburg

zakelijk

Logo Books4Life Tilburg

Books 4 Life exploiteert winkels in tweedehands boeken voor het goede doel, gerund door vrijwilligers. Books 4 Life heeft vestigingen in Amsterdam, Eindhoven, Groningen, Nijmegen, Tilburg en Utrecht. En in Oostenrijk in Graz en Wenen.
Meer informatie vindt u op www.books4lifetilburg.nl. Op deze site staat beschreven welke goede doelen Books 4 Life Tilburg steunt. Ook kunt u er lezen hoe u boeken kunt schenken en kopen en hoe u vrijwilliger of sponsor kunt worden.
e-mailadres: info@books4lifetilburg.nl
telefoon: 013-4663680
bezoekadres winkel:
Gebouw C, Kamer 045
op de Universiteit van Tilburg,
Warandelaan 2,
5037 AB Tilburg
Verder lezen

De verkoper zal binnen 4 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.