Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel BOOKS TO DESIRE.
Multatuli - MAX HAVELAAR. Of De Koffiveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappy. Met een nawoord van J.J.Oversteegen. Reeks: Salamander A Klassiek
Schrijver: | Multatuli |
Titel: | MAX HAVELAAR. Of De Koffiveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappy. Met een nawoord van J.J.Oversteegen. Reeks: Salamander A Klassiek |
ISBN: | 9789025334130 |
Uitgever: | Athenaeum-Polak & Van Gennep Amsterdam 2005, herdrukt naar de vyfde druk |
Bijzonderheid: | Hardback, hardcover. Ingebonden, in fraai ontworpen band (witkleurig). Met stofomslag. Pg's. 322. Conditie: zeer goed, opperbest (perfect (= het boekblok); het omslag kent minimale vlekjes |
Prijs: | € 8,95 |
Meer info | Multatuli (Eduard Douwes Dekker, 1820-1887) is de beste prozaïst die Nederland tot nog toe heeft voortge- bracht. Iets uit de inhoud van deze klassieker. 'De Max Havelaar is niet alleen de beste roman uit de Nederlandse literatuur; het is ook een roman die na meer dan een eeuw nog steeds actueel is. Inhoudelijk misschien niet eens zozeer: als 'de Javaan' nog steeds mishandeld wordt dan is het tenminste niet meer door ons, en ook niet met ons uitdrukkelijke goedvinden. Maar formeel, als een boek dat begint als een roman en eindigt als iets wat direct ingrijpt in de werkelijkheid, is de Max Havelaar zo modern als geen ander boek in onze letteren. En wie alleen naar het romangedeelte kijkt met zijn ingewikkelde structuur, die bij het lezen toch zo logisch en doorzichtig blijft - die kan zich haast niet voorstellen dat er in onze taal nog eens iets zal worden gepresteerd van die kracht'. |