Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel De Korenbloem.


 

Bosque, A. de - Quinten Metsys : Nederlandse tekst van J.J.L. van Overloop

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Bosque, A. de - Quinten Metsys : Nederlandse tekst van J.J.L. van Overloop
Schrijver: Bosque, A. de
Titel: Quinten Metsys : Nederlandse tekst van J.J.L. van Overloop
ISBN:
Uitgever: Brussel : Arcade, 1975
Bijzonderheid: 469 pag., geïllustreerd, gebonden met stofomslag, in zeer goede staat m.u.v. het stofomslag.
Prijs: € 110,00
Gratis
Meer info Bevat een historisch overzicht.
Een beredeneerde catalogus
Wandtapijten en tekeningen
Algemene bibliografie
Het stofomslag is in de rug gerepareerd met plakband.

Quinten Massijs (I), Quinten ook gespeld als Kwinten of Quentin, Massijs als Matsijs, Matsys, Massys, Metsijs, Metsys, Messijs of Messys (Leuven, ca. 1466 - Antwerpen, 1530) was een Zuid-Nederlands schilder, beschouwd als de laatste belangrijke vertegenwoordiger van de Vlaamse Primitieven. Hij was ook een van de oprichters van de Antwerpse School.
Kunsthistorici zijn het niet eens over de opleiding die Massijs heeft genoten, omdat er geen documenten over zijn teruggevonden. Het zou kunnen dat hij zijn opleiding van Dirk Bouts heeft gekregen. Dit zou het meest aannemelijk zijn omdat beiden in Leuven woonden. Maar het is ook mogelijk dat Massijs het vak leerde in Brugge, in het atelier van Hans Memling. Nog anderen menen dat hij helemaal geen schildersopleiding heeft gevolgd en een autodidact was.[bron?] Wél is zeker dat Massijs een volleerd schilder was toen hij 1491 als vrijmeester werd opgenomen in de registers van het Antwerpse Sint-Lucasgilde.

Hij schilderde veelal religieuze werken. Zijn creaties munten vooral uit in het coloriet (kleurgebruik) en uitgewogen composities. Hij wordt beschouwd als de eerste grote schilder van de Antwerpse School. In het begin leunde hij nog dicht aan bij de Vlaamse Primitieven, maar later vertoonden zijn werken toch trekjes van de renaissancestijl.

Zijn zonen Jan Massijs en Cornelis Massijs, kinderen uit zijn tweede huwelijk met Catharina Heyns[1], met wie hij nog acht andere kinderen had,[2] waren ook kunstschilders, evenals zijn kleinzoon Quinten Massijs de Jongere die naar hem werd genoemd.(bron: Wikipedia)
Boek bekijken

De Korenbloem uit Nuenen

particulier

Logo De Korenbloem

Bestelt u meerdere boeken tegelijk, dan verzenden wij deze samen en betaalt u gereduceerde verzendkosten, afhankelijk van formaat en gewicht.
Bij bestellingen met een totaalbedrag van 50 euro of meer is binnen Nederland de verzending gratis bij bestellingen onder de 10 kg. (voor België: 70 euro of meer - onder de 2 kg).
De verzendkosten naar België variëren, afhankelijk van formaat en gewicht van het pakket.
Boeken worden met Track&Trace verzonden.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van uw betaling.
Let op: e-mails kunnen in uw spambox terecht komen!!!
Verder lezen

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.