Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel De Korenbloem.


 

Engelstad, Carl Fredrik - In het land der levenden. De wonderlijke en gruwelijke geschiedenis van Jeanne d'Arc en Gilles de Rais

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Engelstad, Carl Fredrik - In het land der levenden. De wonderlijke en gruwelijke geschiedenis van Jeanne d'Arc en Gilles de Rais
Schrijver: Engelstad, Carl Fredrik
Titel: In het land der levenden. De wonderlijke en gruwelijke geschiedenis van Jeanne d'Arc en Gilles de Rais
ISBN: 9789071380310
Uitgever: Schoorl : Conserve, 1988
Bijzonderheid: 429 pag, paperback, in redelijk goede staat
Prijs: € 5,25
€ 7,45
Meer info Deel uit de Scandinavische letteren-reeks, nr. 5
Vertaald uit het Noors door Janke Klok, Lucy Pijttersen en Kim Snoeijing
Vertaling uit het Noors van: De levendes land

Gebruikelijke verkleuring en naam vorige eigenaar op de franse pagina.

In de Honderdjarige Oorlog koos Gilles de Rais de kant van Karel VII van Frankrijk. Hij begeleidde Jeanne d'Arc bij het ontzetten van Orléans (mei 1429). Hij werd door verschillende belangrijke personen een waardige ridder genoemd en hij werd op zijn 25ste benoemd tot maarschalk van Frankrijk.
Na 1433 nam zijn leven een andere wending. Door spilzucht en pronkerij verspeelde Gilles de Rais nagenoeg zijn gehele vermogen. Hij stortte zich in de alchemie, magie, en (zoals hij later onder marteling zei) exorcisme.
Tegenwoordig wordt er makkelijk van uitgegaan dat Gilles de Rais deze duivelse daden ook daadwerkelijk heeft begaan. Toch zien velen al sinds die tijd de hele rechtszaak als een oplichterspraktijk; het was alom bekend dat in het geval dat Gilles de Rais beschuldigd zou worden van ketterij of zou overlijden, zijn bezittingen automatisch aan Hertog Jean van Bretagne en Bisschop Malestroit zouden toevallen. De hertog was zelfs zo zeker van de uitkomst van de rechtszaak dat hij het land dat hij van Gilles zou moeten krijgen al had verkocht op 3 september, 15 dagen voor de rechtszaak.
Op 26 oktober 1440 werd Gilles de Rais in Nantes geëxecuteerd, wegens een bekentenis die door marteling was verkregen.

De daden van Gilles de Rais hebben hun sporen nagelaten in sprookjes en mythen. De kastelen waarin zogenaamd de gruweldaden zouden hebben plaatsgevonden, worden nog steeds aangewezen als de plaats waar Blauwbaard zou hebben huisgehouden. Hij werd een inspiratiebron voor onder andere de roman De duivel en de maagd van Hubert Lampo, de novelle Gilles & Jeanne van Michel Tournier, de stripserie Tristan van Jacques Martin en Gilles!, een monoloog voor Jan Decleir uit 1989 en Gilles en de nacht een toneeltekst voor theatergezelschap De Paardenkathedraal uit 1994, beide van Hugo Claus. Ook in de roman van Joris-Karl Huysmans Là-Bas (Uit de Diepte, vertaald door Geerten Meijsing en Kees Snel) worden de gruweldaden van Gilles de Rais beschreven. Hij speelt ook een belangrijke rol in de roman Les fleurs bleues van Raymond Queneau.

Roman - Noorse literatuur - Middeleeuwen - Frankrijk
Boek bekijken

De Korenbloem uit Nuenen

particulier

Logo De Korenbloem

Bestelt u meerdere boeken tegelijk, dan verzenden wij deze samen en betaalt u gereduceerde verzendkosten, afhankelijk van formaat en gewicht.
Bij bestellingen met een totaalbedrag van 50 euro of meer is binnen Nederland de verzending gratis bij bestellingen onder de 10 kg. (voor België: 70 euro of meer - onder de 2 kg).
De verzendkosten naar België variëren, afhankelijk van formaat en gewicht van het pakket.
Boeken worden met Track&Trace verzonden.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van uw betaling.
Let op: e-mails kunnen in uw spambox terecht komen!!!
Verder lezen

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.