Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Doornweerdje.


 

Jacobs, Ingrid D. - 200 jaar gemeente Rozendaal 1818-2018

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Jacobs, Ingrid D. - 200 jaar gemeente Rozendaal 1818-2018
Schrijver: Jacobs, Ingrid D.
Titel: 200 jaar gemeente Rozendaal 1818-2018
ISBN:
Uitgever: Jansen & de Feijter - Ingrid Jacobs
Bijzonderheid: Hardcover, in mooie staat
Prijs: € 7,00
Meer info In dit boek, geschreven door Ingrid D. Jacobs, is de focus gelegd op de burgerlijke gemeente Rozendaal, de gemeente die in 2018, 200 jaar bestaat als kleinste zelfstandige gemeente op het vaste land. Over het kasteel zijn al meerdere boeken verschenen en in het verleden was de geschiedenis van kasteel en gemeente nauw met elkaar vervlochten. Alle grond in het dorp was oorspronkelijk van de bewoners van het kasteel en zelfs nu spreekt men nog van op Rozendaal wonen, alsof men nog op het kasteel woont.

In acht hoofdstukken worden de belangrijkste thema’s die Rozendaal betreffen in het boek besproken. Maar goed dat het geen canon is geworden, want in zo’n keurslijf kun je zo’n bijzondere gemeente niet persen. In het eerste hoofdstuk wordt verteld hoe Rozendaal van een Heerlijkheid een gemeente is geworden, een geleidelijk proces. In het begin pasten de opeenvolgende baronnen Van Pallandt, als er een tekort was op de begroting, het verschil bij. Het volgende hoofdstuk gaat over Kerk en religie. De kerk is meer dan alleen een plek voor religie. In de ’Serre van Rozendaal’ worden lezingen en concerten gehouden, gesprekskringen, bazaars en kunstmarkten, het is het culturele centrum van Rozendaal.

Hierna komen leven en sterven aan bod. Vervolgens het onderwijs. Momenteel wordt het derde gebouw voor de Dorpsschool gebouwd en dat ging niet over rozen, kunt u lezen. Op het grondgebied van Rozendaal staat ook nog de middelbare school ‘Het Rhedens Lyceum’. Dan komt een hoofdstuk over wonen en werken. Het groen kan natuurlijk niet onbesproken blijven met in het verlengde recreatie, sport en verenigingsleven. Het laatste hoofdstuk is gewijd aan de gemeentepolitiek vanaf het midden van de twintigste eeuw. En tot slot het steeds weer terugkomende opheffingsspook!

Het boek werd in opdracht van de gemeente Rozendaal geschreven door schrijver en journalist Ingrid Jacobs. ‘200 jaar gemeente Rozendaal’ geeft een goed beeld van de geschiedenis van de gemeente. Het boek is mooi vormgegeven door Leon Mommersteeg uit Velp. Het boek is rijk geïllustreerd met oude en nieuwe afbeeldingen en kaarten, een must voor iedere (ex-)Rozendaler!
Boek bekijken

Doornweerdje uit Oosterbeek

zakelijk

Logo Doornweerdje

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.
De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.
Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.