Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel gedanezaken.


 

Heugten, S. van, Stolwijk, C., Pissaro, J. - Van Gogh and the Colours of the Night

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Heugten, S. van, Stolwijk, C., Pissaro, J. - Van Gogh and the Colours of the Night
Schrijver: Heugten, S. van, Stolwijk, C., Pissaro, J.
Titel: Van Gogh and the Colours of the Night
ISBN: 9789061538257
Uitgever: Mercatorfonds
Bijzonderheid: 2008, 159pp, Gebonden
Prijs: € 45,00
Meer info Voorstellingen van de avond en de nacht lopen als een rode draad door Van Gogh's oeuvre en vele van deze werken behoren tot hoogtepunten in zijn werk. Beroemde voorbeelden zijn De aardappeleters of de reeks van zaaiers bij ondergaande zon.
Al voordat hij kunstenaar werd had Vincent van Gogh een grote liefde voor de sfeer van avond en nacht. Hij associeerde die met geborgenheid en poëzie. In dit boek is te zien hoe hij de verschillende aspecten van de donkere uren van de dag onderzoekt en met andere thema's combineert, zoals de strijd van de mens met de harde moderne tijd en de bijbehorende emotie, of de groteske, eeuwige natuur gecontrasteerd met het nietige vergankelijke leven van de mens. Ook komen de literaire bronnen die de kunstenaar hebben beïnvloed aan bod evenals de technische en stilistische manieren om licht en donker weer te geven.

Dit boek begeleidt de tentoonstelling Van Gogh by Night in het Museum of Modern Art te New York, 21 september 2008-4 januari 2009, en Van Gogh en de kleuren van de nacht in het Van Gogh Museum, Amsterdam, 13 februari-7 juni 2009
Boek bekijken

gedanezaken uit Gouda

particulier

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.