Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel 't boekenmagazijn.


 

Simoens, Tom - De chaos van het slagveld Het Belgisch leger in de loopgraven 1914-1918

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Simoens, Tom - De chaos van het slagveld  Het Belgisch leger in de loopgraven 1914-1918
Schrijver: Simoens, Tom
Titel: De chaos van het slagveld Het Belgisch leger in de loopgraven 1914-1918
ISBN: 9789492159663
Uitgever: Horizon
Bijzonderheid: 2016, 608 pp, paperback, nieuwstaat
Prijs: € 10,00
Meer info In augustus 1914 was het Belgisch leger onvoorbereid op de overrompelende Duitse invasie. Pas enkele maanden later keerde het tij, toen de Duitsers een halt werd toegeroepen dankzij de onderwaterzetting van de IJzer. Het lijkt alsof voor de Belgische soldaten vier lange jaren van wacht lopen aan de IJzer volgden, waaraan pas een einde kwam met het succesvolle bevrijdingsoffensief in september 1918. Maar klopt dit clichébeeld over de Eerste Wereldoorlog in ons land wel?
Militair historicus Tom Simoens onderzocht de evolutie van 1ste Legerdivisie en stelt vast dat de Belgische troepen tijdens de jarenlange loopgravenoorlog belangrijke tactische en technologische vernieuwingen doorvoerden. In 1918 waren de manschappen beter opgeleid, meer gespecialiseerd en beschikten ze over nieuwe wapens en tactieken. De Eerste Wereldoorlog is de wieg van de moderne oorlogvoering, ook voor het Belgisch leger.
Boek bekijken

't boekenmagazijn uit Kuringen

zakelijk

Logo 't boekenmagazijn

't Boekenmagazijn is een verzendantiquariaat gelegen in Hasselt. Wij verzenden via bpost of DPD. Na afspraak kunnen de boeken ook afgehaald worden.
Wij streven ernaar om boeken in zeer goede staat tot nieuwstaat aan te bieden aan een scherpe prijs.
Naast een algemeen assortiment zijn onze specialiteiten kunst, krijgsgeschiedenis en oude prenten.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.