Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel J.M. v/d Meer.


 

Dijk, Alphons van - Over (de) Verlichting. Een inleiding tot het boeddhisme voor humanistisch geïnspireerde mensen

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Dijk, Alphons van - Over (de) Verlichting. Een inleiding tot het boeddhisme voor humanistisch geïnspireerde mensen
Schrijver: Dijk, Alphons van
Titel: Over (de) Verlichting. Een inleiding tot het boeddhisme voor humanistisch geïnspireerde mensen
ISBN: 9789055730483
Uitgever: Damon, Uitgeverij
Bijzonderheid: 1999, paperback, 160 blz. goed
Prijs: € 12,00
€ 3,95
Meer info De Boeddha ervoer Verlichting. Zijn ervaring en inzicht veranderde het leven van miljoenen mensen. Zijn leer wil steeds beginnen bij de concrete ervaring van ieder mens. En werd soms toch tot een knellend leersysteem. In Europa beïnvloedde de Verlichting het denken over individu en samenleving en werd tot erflater van de moderne humanistische beweging. Daarin staan de mens en zijn zoektocht naar een waardig leven in de aandacht. Maar in het kader van diezelfde Verlichting werd deze erfenis soms tot een al te normerend systeem.

Lange tijd waren beide verlichtingsbewegingen zonder contact met elkaar, ieder een eigen type van omgang met mens-zijn, een eigen type van Verlichting met zijn glans en zijn beperkingen. Intussen krijgt de erfenis van de Boeddha meer en meer aandacht in het Westen en streeft het humanisme naar mondiale betekenis. Ontmoeting lijkt dan onvermijdelijk. Toch lijken humanistisch geïnspireerde mensen weinig met het boeddhisme op te hebben en ervan te kennen. Het zou te weinig 'verlicht' zijn als maatschappelijke beweging. Terwijl boeddhistisch geïnspireerden het humanisme vaak waardevol maar te 'plat' vinden. Maar is het proces van verlichting wel het eigendom van een enkele traditie?

Dit boek wil mensen die intense aandacht hebben voor de mens en de sociale en individuele zoektocht van mensen naar een waardig en zinvol leven uitnodigen tot een kennismaking met wat de leer en de geschiedenis van het boeddhisme daarvoor kunnen betekenen. Het presenteert vanuit een kritisch-geëngageerde houding de boodschap van de Boeddha en de geschiedenis van het boeddhisme als een zoektocht naar zinvervulling en wijst vandaaruit op historische beperkingen en mogelijkheden van het humanisme.
Boek bekijken

J.M. v/d Meer

zakelijk

J.M. v/d Meer uit Alphen aan den Rijn

Logo J.M. v/d Meer

Voor 15:00 geplaatste en online betaalde bestellingen worden over het algemeen dezelfde (werk)dag verzonden
LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-
Geen verzending naar de Verenigde staten

Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.
Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.