Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Kantelberg.


 

Cools, Kees - Controle is goed, vertrouwen nog beter. Over bestuurderes en corporate governance

De vraag gaat over de volgende titel:

Schrijver: Cools, Kees
Titel: Controle is goed, vertrouwen nog beter. Over bestuurderes en corporate governance
ISBN: 9789023241768
Uitgever: Uitgeverij Van Gorcum B.V.
Bijzonderheid: 2005, pb., in nieuwstaat, 151pp
Prijs: € 15,00
€ 3,95
Meer info "Corporate governance gaat over macht. Macht is noodzakelijk en productief, maar macht moet ook worden gecontroleerd. Al bij de oprichting in 1602 van ‘s werelds eerste beursgenoteerde onderneming, de VOC, waren er grote corporate governance-problemen. Telkens weer, en ook na de financiële schandalen van de afgelopen jaren, kwamen er nieuwe wetten en codes die de relatie tussen bestuurders, commissarissen en aandeelhouders proberen te regelen en die eisen stellen aan verantwoording, transparantie en risicobeheersing. Maar zijn die wetten en regels wel effectief en wat zijn hun bijeffecten?

Niet slechte formele corporate governance, maar zonnekoninggedrag van CEO’s, hebzucht en geloof in luchtkastelen waren volgens Cools de werkelijke oorzaken van de grote fraudeschandalen. Op basis van gesprekken met vijftig CEO’s, commissarissen en divisiedirecteuren laat hij zien wat de gevolgen van de corporate governance-hausse zijn voor de bestuurders zelf, voor hun CFO’s, de medewerkers, de accountants en wat het betekent voor hun inkomens.

De toegenomen focus op control en risicobeheersing ten gevolge van de corporate governance-golf beperkt misschien de kans op ongelukken en onaangename verrassingen, maar het motiveert niet en tast ondernemerschap aan, zo blijkt uit zijn analyse van enquêtes onder 36.000 werknemers. Prestatiebeloning is volgens Cools niet de oplossing om mensen harder te laten lopen, en in de gewenste richting. Prestatiebeloning is een gevaarlijk wapen en blijkt eerder een oorzaak van de problemen dan een mogelijke oplossing. Sturen op vertrouwen, door medewerkers meer beslissingsruimte te geven en op zoek te gaan naar succeservaringen, motiveert wèl en verhoogt de productiviteit. Meer control(e), dus des te meer vertrouwen.

Prof.dr. Kees Cools RA is Executive Advisor bij The Boston Consulting Group en hoogleraar Corporate Finance aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is lid van de Monitoring Commissie Corporate Governance Code."
Boek bekijken

Kantelberg uit Marknesse

zakelijk
- boeken die vóór 16.00 uur worden besteld worden dezelfde dag zonder voorafgaande mededeling verzonden;
- omdat verzending uiterlijk de volgende dag plaatsvindt ontvangt u geen bericht meer van ons;
- er hoeft niet vooraf betaald te worden; de rekening zit bij het boek ingesloten; er kan ook vooraf met i-Deal betaald worden (niet voor het buitenland);
- er worden geen verpakkings- en handlingskosten in rekening gebracht; u betaalt alleen de (eventuele) portokosten extra;
- portokosten voor België t/m 2 kg 9,95; voor bestellingen van meer dan 2 kg en uit andere landen ontvangt u eerst een mededeling met de portokosten.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.