Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel MERS Antique Books.


 

STOFFERS Manuel (red.) - De middeleeuwse ideeënwereld 1000-1300

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: STOFFERS Manuel (red.) - De middeleeuwse ideeënwereld 1000-1300
Schrijver: STOFFERS Manuel (red.)
Titel: De middeleeuwse ideeënwereld 1000-1300
ISBN:
Uitgever: Verloren
Bijzonderheid: 202301301561, Hilversum, Verloren, 1994, ex-library, usual stamp, good condition
Prijs: € 12,50
Meer info Paperback, in-8, 400 pp., illustraties, bibliografische noten, bibliografie, index/register.

**De middeleeuwse ideeënwereld 1000-1300** is een werk dat de intellectuele en filosofische ontwikkelingen in de vroege Middeleeuwen onderzoekt, met de focus op de periode van 1000 tot 1300. Dit boek, redigeerd door Manuel Stoffers, biedt een gedetailleerd overzicht van de belangrijke denkers, filosofen, en theologen uit die tijd, evenals de invloed van hun ideeën op de samenleving.

In de vroege Middeleeuwen bevond het christendom zich in een periode van stevige consolidatie en verspreiding, wat een enorme invloed had op de ideeënwereld. In deze tijd worden de fundamenten gelegd voor belangrijke concepten die later de Europese cultuur en het denken zouden bepalen. De middeleeuwse filosofie was sterk beïnvloed door de klassieke Griekse en Romeinse traditie, maar deze werd gecombineerd met christelijke ideeën.

Belangrijke onderwerpen in het boek kunnen onder andere de volgende zijn:

1. **Scholastiek** – Dit was een belangrijke filosofische en theologische stroming die gericht was op het verenigen van geloof en rede. Het was een poging om de werken van Aristoteles, Plato en andere antieke filosofen in overeenstemming te brengen met het christelijke geloof.

2. **De opkomst van universiteiten** – In de periode 1000-1300 ontstonden de eerste universiteiten in Europa. Deze instellingen speelden een cruciale rol in de verspreiding van wetenschappelijke en filosofische kennis.

3. **De invloed van Augustinus en Thomas van Aquino** – Twee van de grootste denkers in de middeleeuwse ideeënwereld. Augustinus had een diepgaande invloed op de christelijke theologie, terwijl Thomas van Aquino de scholastieke traditie verder ontwikkelde, vooral zijn filosofie over de relatie tussen geloof en rede.

4. **De middeleeuwse cosmologie** – Het idee van het universum werd in deze tijd gekarakteriseerd door het geocentrische model, waarbij de aarde het middelpunt van het universum was, en het idee van een hiërarchische schepping waarin de mens een specifieke plaats had.

5. **Religie en wetenschap** – Wetenschap en religie waren vaak nauw met elkaar verbonden. Veel middeleeuwse wetenschappers, zoals Roger Bacon en Albertus Magnus, waren ook theologen en probeerden wetenschap en geloof te integreren.

In het boek worden deze onderwerpen besproken binnen de bredere context van de maatschappelijke en culturele veranderingen van die tijd. Het biedt inzicht in hoe de ideeën over de natuur, de mens, het universum en het geloof zich ontwikkelden en hoe deze ideeën de wereld van de Middeleeuwen vormden.
Boek bekijken

MERS Antique Books

zakelijk

MERS Antique Books uit Antwerpen, België

Logo MERS Antique Books

*** PLEASE ALSO CHECK YOUR SPAM FOLDER ***
MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp since 2002 *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.

https://www.mers.be

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.