Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel P.A. Gallagher.


 

- Hollands OOGH-WATER, Verklaerende de OOGEN der HOLLANDERS, Ende de LOOSHEYT der ENGELSCHE

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding:  - Hollands OOGH-WATER, Verklaerende de OOGEN der HOLLANDERS, Ende de LOOSHEYT der ENGELSCHE
Schrijver:
Titel: Hollands OOGH-WATER, Verklaerende de OOGEN der HOLLANDERS, Ende de LOOSHEYT der ENGELSCHE
ISBN:
Uitgever: Onbekend
Bijzonderheid: 1652, Goede Staat, 17e eeuwse pamflet, 8 blz - Foutief genummerd 1, 4, 5, 6, 7 8 - Tekst loopt door van blz 1 naar blz 4
Prijs: € 95,00
Meer info Het pamflet Hollands Oogh-Water (Knuttel 7205) is een satirisch-politiek geschrift uit 1652, geschreven tijdens de aanloop naar de Eerste Engels-Nederlandse Oorlog. Het bekritiseert de Engelse diplomatie en prijst de Hollandse scherpzinnigheid.

Historische context
Jaar van uitgave: 1652, het begin van de Eerste Engels-Nederlandse Oorlog.

Politieke situatie: Spanningen tussen de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden en Engeland over handelsroutes, maritieme rechten en koloniale expansie.

Aanleiding: Mislukte vredesonderhandelingen in Londen, waarbij de Engelse houding als arrogant en misleidend werd ervaren door de Nederlandse delegatie.

Inhoud en boodschap
Titelverklaring: Oogh-Water verwijst metaforisch naar een middel om de ogen te reinigen—hier gebruikt om de ogen van de Hollanders te openen voor de Engelse “loosheyt” (listigheid).

Doel: Het pamflet wil de Nederlandse lezer waarschuwen voor Engelse diplomatieke trucs en benadrukt de noodzaak van waakzaamheid en nationale trots.

Vorm: Geschreven als een brief aan “mijn Heer Libertus Amstelius”, een fictieve of symbolische figuur die mogelijk staat voor de vrije burger of een patriot.
Boek bekijken

P.A. Gallagher uit Klundert

particulier

Logo P.A. Gallagher

BOOK & PRINT COLLECTOR

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.