Stel een vraag
Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel pandora.
Wijk, Wim van - Dordrecht 40_45
De vraag gaat over de volgende titel:
| Afbeelding: |
|
|---|---|
| Schrijver: | Wijk, Wim van |
| Titel: | Dordrecht 40_45 |
| ISBN: | 9789462580374 |
| Uitgever: | W Books i.s.m. regionaal Archief Dordrecht |
| Bijzonderheid: | 2014, 112pp, gebonden, hardcover, 24x32cm., geïll. met vooral veel foto's, als nieuw |
| Prijs: | € 9,85 |
| Meer info | Dordrecht 40-45 vertelt het verhaal van de stad in oorlogstijd. Niet alleen militair, maar ook dagelijks leven voor Dordtenaren. Dordrecht lag op de route die de Duitsers hadden uitgestippeld om zo snel mogelijk in het regeringscentrum in Den Haag te komen. De Zwijndrechtse brug en die over het Hollandsch Diep wilden zij onbeschadigd in handen krijgen. Met de Moerdijkbruggen lukte dat vrij gemakkelijk, maar de strijd bij de Zwijndrechtse brug duurde langer. Vier dagen is er hevig gevochten in de stad. Ook in de oorlogsjaren is de stad deel van het strijdtoneel geweest, zoals in oktober 1944 toen de geallieerden het hoofdkwartier van het 15de Duitse leger in park Merwestein bombardeerden. Een paar maanden later was het weer raak. Toen was villa Simpang, tegenover het station, doelwit. In die tijd lag Dordrecht op de grens van bezet en bevrijd Nederland en probeerden crossers in hun kano´s ongezien de mitrailleursnesten te ontwijken die de Duitsers op de zuidrand van het Eiland van Dordrecht hadden ingericht. Wim van Wijk, journalist, publiceert regelmatig over Dordrecht en de Biesbosch. |
| Boek bekijken | |

Pandora heeft een winkel in de oude binnenstad van Dordrecht met ook een uitgebreide boekenafdeling / antiquariaat. Een klein deel van de verzameling nuttige, boeiende, curieuze en verzamelwaardige boeken bieden wij alleen via boekwinkeltjes aan.
Na een bestelling ontvangt u van ons een mail met de betaalgegevens. Pakketverzending is naar keus via PostNL, DHL of DPD. De verzendkosten zijn conform hun prijs. U kunt ook kiezen voor het gratis ophalen.
Bij uitzondering kan het voorkomen dat een boek reeds verkocht of onvindbaar is, bij voorbaat onze excuses voor dit ongemak.
Na een bestelling ontvangt u van ons een mail met de betaalgegevens. Pakketverzending is naar keus via PostNL, DHL of DPD. De verzendkosten zijn conform hun prijs. U kunt ook kiezen voor het gratis ophalen.
Bij uitzondering kan het voorkomen dat een boek reeds verkocht of onvindbaar is, bij voorbaat onze excuses voor dit ongemak.
De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
