Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel P.Z.C..


 

Smelik, Klaas A.D. - Zij doet hem goed en geen kwaad. Man en vrouw in de Bijbel

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Smelik, Klaas A.D. - Zij doet hem goed en geen kwaad. Man en vrouw in de Bijbel
Schrijver: Smelik, Klaas A.D.
Titel: Zij doet hem goed en geen kwaad. Man en vrouw in de Bijbel
ISBN: 9789023910664
Uitgever: Boekencentrum Zoetermeer
Bijzonderheid: 2005, 202 pag., paperback. Gebruikssporen: naam van schutblad geknipt, leesvouw in de rug; hoekjes hebben lichte stootschade
Prijs: € 7,00
€ 3,95
Meer info In het verleden heeft de Bijbel een rol gespeeld bij de maatschappelijke achterstelling van vrouwen. De vrouw werd als niet gelijkwaardig aan de man beschouwd en men onderbouwde deze opvatting met een selectie van bijbelteksten. Het is de vraag of hiermee de Bijbel recht is gedaan of dat men de Schrift alleen heeft gebruikt om eigen opvattingen te legitimeren. Wat zegt de Bijbel zelf over de rolverdeling tussen man en vrouw?
In dit levendig geschreven boek wordt gekeken naar de maatschappelijke verschillen tussen man en vrouw in de bijbelse tijd, naar de juridische positie van de vrouw, naar seksualiteit en huwelijk, naar de opvoeding van kinderen en naar de beroepsmogelijkheden voor vrouwen. Steeds wordt een vergelijking getrokken met de omringende culturen. Bijzondere aandacht krijgt de vraag waarom in de Bijbel over de God van Israƫl in het mannelijk wordt gesproken en waarom de Israƫlitische godinnen zijn verdwenen. Verder komt de positie van vrouwen in het Nieuwe Testament aan de orde. In hoeverre heeft het hellenisme de situatie voor de vrouwen in Judea veranderd? En wat zijn de verschillen tussen Jezus' en Paulus' houding tegenover de vrouw?
Duidelijk zal worden dat de vaak gehoorde mening dat de Bijbel een patriarchaal boek zou zijn, moet worden genuanceerd. Maar ook dat de mogelijkheden voor vrouwen in de wereld van de Bijbel beperkt waren in vergelijking tot de huidige situatie. Ten slotte gaat de auteur de vraag niet uit de weg wat de consequenties zijn voor de prediking.
Boek bekijken

P.Z.C. uit Zeist

zakelijk

Logo P.Z.C.

P.Z.C. Zeist verkoopt tweedehands boeken ten bate van de Zending Gereformeerde Gemeenten.
Met uw aankoop steunt u het goede doel.
Vragen worden binnen een werkdag beantwoord.
Onze verzenddagen zijn op dinsdag en donderdag.
Boeken die besteld worden op dinsdag na 11.00 uur worden op donderdag verzonden.
Boeken die besteld worden op donderdag na 11.00 uur worden op dinsdag verzonden
Het is mogelijk om met iDeal te betalen.
Past uw bestelling door de brievenbus, dan betaalt u 3,95 euro verzendkosten. Voor pakketten zijn de verzendkosten 6,20 euro. Bij bestelling van meerdere boeken brengen we aan portokosten alleen het bedrag van het boek met de hoogste verzendkosten in rekening. Bij betaling met iDeal worden de verzendkosten automatisch berekend.
Op zondagen verwerken wij geen mail en bestellingen.
Verder lezen

De verkoper zal binnen 1 werkdag contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.