Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Scriptum Art Books.


 

KUSAMA - Schreuder, Catrien & Anna Tilroe & Tijs Visser & Caroline de Westenholz & Helen Westgeest: - Yayoi Kusama. De Nederlandse jaren 1965-1970.

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: KUSAMA -  Schreuder, Catrien & Anna Tilroe & Tijs Visser & Caroline de Westenholz & Helen Westgeest: - Yayoi Kusama. De Nederlandse jaren 1965-1970.
Schrijver: KUSAMA - Schreuder, Catrien & Anna Tilroe & Tijs Visser & Caroline de Westenholz & Helen Westgeest:
Titel: Yayoi Kusama. De Nederlandse jaren 1965-1970.
ISBN:
Uitgever: NAI010
Bijzonderheid: 09 2023, (21 X 26 cm), 208 pp. Dutch text, numerous ills., including 150 in colour), paperback.
Prijs: € 29,95
Meer info Yayoi Kusama (Matsumoto, 1929) is in de afgelopen decennia uitgegroeid tot een van de bekendste en meest geliefde kunstenaars ter wereld. Velen kennen haar polkadots, pompoenkunstwerken en infinity rooms. Minder bekend is dat zij in het Nederland van de wilde jaren zestig een basis legde voor haar baanbrekende artistieke oeuvre. Tussen 1965 en 1970 woonde en werkte Kusama verschillende periodes in Nederland, waar haar fallus-kunstwerken en haar happenings een sensatie veroorzaakten. Het politieke rumoer, de seksuele revolutie en de hippiecultuur hadden een grote invloed op Kusama’s werk en haar zoektocht naar haar artistieke identiteit. Andersom gaf haar kunst, met de tumultueuze happenings waarin zij naakte mensen – onder wie Jan Schoonhoven – met polkadots beschilderde, een belangrijke impuls aan de Nederlandse kunstwereld. Kusama ontwikkelde in Nederland haar eigenzinnige beeldtaal en baande zich als feministische pionier een weg in nieuwe kunstdisciplines als happenings, performances en installaties. Yayoi Kusama. De Nederlandse jaren 1965–1970 beschrijft deze formatieve maar onderbelichte Nederlandse periode aan de hand van essays van verschillende kunstspecialisten, talloze niet eerder gepubliceerde foto’s, berichtgeving uit kranten en persoonlijke herinneringen van ooggetuigen, van Phil Bloom tot Henk Peeters.
Boek bekijken

Scriptum Art Books

zakelijk

Scriptum Art Books uit Den Haag

Logo Scriptum Art Books

Scriptum Art Books is een gespecialiseerde online kunstboekwinkel en uitgever. Scriptum Art Books is deelnemer aan een aantal kunstbeurzen zoals ondermeer TEFAF Maastricht, PAN Amsterdam, Art Breda, KunstRAI. Bezoeken is altijd mogelijk, maar graag op afspraak om teleurstelling of een dichte deur te voorkomen.
Verzendkosten die in rekening worden gebracht zijn de netto verzendkosten. Deze kunnen dus variëren afhankelijk van het gewicht en dikte van het pakket.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.