Stel een vraag
Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Scriptum Art Books.
KUYK - Wal, Joost van de & Paul van de Capelleveen: - Harry van Kuyk. Wit op wit. En zwart. Reliefdrukken en kunstenaarsboeken.
De vraag gaat over de volgende titel:
| Schrijver: | KUYK - Wal, Joost van de & Paul van de Capelleveen: |
|---|---|
| Titel: | Harry van Kuyk. Wit op wit. En zwart. Reliefdrukken en kunstenaarsboeken. |
| ISBN: | |
| Uitgever: | |
| Bijzonderheid: | 2016, (21 x 27 cm), 416 pp. Nederlands, ils., luxe softcover. |
| Prijs: | € 49,95 |
| Meer info | Monografie over de Nijmeegse kunstenaar Harry van Kuyk (Zevenaar 1929 – Nijmegen 2008). Van Kuyk was een volstrekt eigenzinnige eenling in de wereld van de grafiek. In 1969 ontwikkelde hij een nieuw procedé voor de grafische kunst: de reliëfdruk. Op een speciale pers drukte hij in lompenpapier een extreem hoog en tegelijkertijd diep reliëf, zonder inkt: wit op wit. Van Kuyks reliëfdrukken bereiken ‘onmogelijke’ niveauverschillen van bijna twee centimeter. Ze gaan daarmee veel verder dan de bekende blinddruk, die een maximaal reliëf van een paar millimeter kent. Het procedé is nog altijd uniek. Van Kuyks geometrische en typografische prenten waren in de jaren zeventig een groot succes. De kunstwereld rekende hem onmiddellijk tot de Nederlandse avant-garde. Men vergeleek zijn werk met de wandreliëfs van ‘witte’ kunstenaars als Jan Schoonhoven en Ad Dekkers. Veel van zijn reliëfdrukken bundelde Van Kuyk in hoogst originele cassettes en kunstenaarsboeken. De oplages waren klein. Zijn befaamde Groot Abecedarium uit 1973 werd internationaal bekroond. Van Kuyk had ruim honderd solo- en groepstentoonstellingen en exposeerde onder meer in Duitsland, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika. Zijn werk bevindt zich in het Stedelijk Museum Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen, het Haags Gemeentemuseum, Museum Het Valkhof, Museum Voorlinden / Caldic Collectie, de Koninklijke Bibliotheek en tal van internationale collecties. Wit op wit. En zwart. is het eerste boek over Harry van Kuyk, en het eerste boek over een opzienbarende vorm van minimalisme in de beeldende kunst. De monografie bevat: heruitgegeven teksten van Harry van Kuyk, boekhistoricus prof. dr. G.W. Ovink en kunstcriticus Lambert Tegenbosch; nieuwe artikelen van Paul van Capelleveen (conservator moderne drukken, Koninklijke Bibliotheek) over Van Kuyks bibliofiele kunstuitgaven, en dr. Joost de Wal (kunsthistoricus) over de techniek van de reliëfdruk en over de eigentijdse Nederlandse, Franse en Amerikaanse kunst en grafiek – Jan Schoonhoven, Ad Dekkers, Ellsworth Kelly – waar Van Kuyk nadrukkelijk bij aansloot; een uitvoerige biografie, een oeuvrecatalogus, vertalingen in het Engels en ca. 400 illustraties van Van Kuyks belangrijkste reliëfdrukken en biografische foto’s. |
| Boek bekijken | |

Verzendkosten die in rekening worden gebracht zijn de netto verzendkosten. Deze kunnen dus variëren afhankelijk van het gewicht en dikte van het pakket.
De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
