Stel een vraag
Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel SomeThingz Books etc.
van den Broeck, Achille / Gouchez, Armand en Vandenbak Arthur [medewerker] - Grepen uit de geschiedenis van de Belgische wielersport, 1882-1950. Enige feiten, enige data, anekdoten, herinneringen.
De vraag gaat over de volgende titel:
| Afbeelding: |
|
|---|---|
| Schrijver: | van den Broeck, Achille / Gouchez, Armand en Vandenbak Arthur [medewerker] |
| Titel: | Grepen uit de geschiedenis van de Belgische wielersport, 1882-1950. Enige feiten, enige data, anekdoten, herinneringen. |
| ISBN: | |
| Uitgever: | Brussel Koninklijke Belgische Wielerbond 1950 |
| Bijzonderheid: | Softcover, 101pp., 21.5x29cm., ills. in z/w., in zeer goede staat. Schaars. |
| Prijs: |
€ 35,00
€ 5,99
|
| Meer info | In Grepen uit de geschiedenis van de Belgische wielersport 1882-1950 maakt de lezer kennis met de pioniers, de vroege kampioenschappen, de organisatorische opbouw van de Belgische wielersport en de impact van historische gebeurtenissen op wieleractiviteiten. Van de eerste vorming van wielerclubs en -verbonden in de late 19de eeuw tot de nasleep van de Tweede Wereldoorlog analyseert deze publicatie de ontwikkeling van wedstrijden, bondswerk en de opkomst van renners en klassiekers. Met illustraties en feiten uit archieven biedt het boek een toegankelijk overzicht van de fundamenten van de sport in België tussen 1882 en 1950. Grepen uit de geschiedenis van de Belgische wielersport 1882-1950 is een historische studie naar de vroege evolutie van de wielersport in België. De publicatie behandelt onder meer: - De pionierstijd van de sport vanaf het ontstaan van georganiseerde wielrenactiviteiten in de jaren 1880, toen bonden zoals de Fédération Vélocipédique Belge werden opgericht en coachritten en kampioenschappen hun intrede deden in de sportcultuur. - De vroege structuren van bonden en clubs, het ontstaan van officiële kampioenschappen en de opkomst van Belgische renners op internationaal niveau; wielrennen groeide snel van een elitaire activiteit naar een populaire sport in Vlaanderen en daarbuiten. - De maatschappelijke en technische evoluties, waaronder de overgang van hoge bi's naar lage fietsen met luchtbanden en de groei van wielerwedstrijden over langere afstanden. - De impact van historische gebeurtenissen zoals de Eerste Wereldoorlog op de sport en de heropleving tijdens de interbellumperiode met Belgische wereldkampioenen. Het werk combineert narratieve historische tekst met illustratief materiaal en feiten, en vormt daarmee een sleutelbron voor lezers geïnteresseerd in de fundamenten en de ontwikkeling van de Belgische wielersport tussen haar begin en het midden van de 20ste eeuw. |
| Boek bekijken | |

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)
De verkoper zal binnen 2 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.
