Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Willy Demacker Books.


 

BEAUVOIR, SIMONE DE (1908-1986) - Uitgenodigd

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: BEAUVOIR, SIMONE DE (1908-1986) - Uitgenodigd
Schrijver: BEAUVOIR, SIMONE DE (1908-1986)
Titel: Uitgenodigd
ISBN:
Uitgever: Agathon, Bussum. 1980. Achtste druk. Paperback (gebrocheerd garenloos). Papieren band met stijfpapieren flappen. 470 pp. 12½ x 20 x 2¾ cm. 482 gr. Oorspronkelijke titel 'L'Invitée', 1943. Vertaald door Greetje van den Bergh. Omslagontwerp Peter van H
Bijzonderheid: Stempel en ex-libris blindstempel op Franse pagina. Naam op Franse titelpagina. Leesvouwen op rug. Keurig exemplaar. In prima staat.
Prijs: € 3,00
€ 7,95
Meer info Agathon, Bussum. 1980. Achtste druk. Paperback (gebrocheerd garenloos). Papieren band met stijfpapieren flappen. 470 pp. 12½ x 20 x 2¾ cm. 482 gr. Oorspronkelijke titel 'L'Invitée', 1943. Vertaald door Greetje van den Bergh. Omslagontwerp Peter van Hugten. Debuutroman. ISBN-10 90 269 5064 0.






In het uitstekend beschreven kader van de Parijse toneelwereld tekent Simone de Beuvoir in dit romandebuut de mislukking van de menselijke verhouding tussen drie personen. Toneelschrijver en regisseur Pierre Labrousse en de romanschrijfster Françoise Miguel hebben in een 'vrij huwelijk' een gelukkige liefde geraliseerd, gebaseerd op wederzijdse erkenning van de vrijheid van de partner.






Die harmonie wordt doorbroken door Xavière, een jong meisje dat in zekere zin wordt uitgenoeidgd het leven van het paar te delen: een op haar 'instinct' levend 'enfant terrible'dat verbeten haar onaantastbaarheid en innerlijke zuiverheid verdedigt en zich vastklampt aan haar spontaniteit, omdat ze meent dat consequente daden haar vrijheid beknotten.






Tussen Pierre, Françoise en Xavière ontstaat een 'ménage à trois' waarin het aan deze roman meegegeven motto van Hegel wordt uitgekristalliseerd: 'elk bewustzijn is uit op de dood van het andere bewustzijn'.






In deze roman vertelt de briljante schrijfster Simone de Beauvoir, hoe drie mensen als 'ménage à trois' trachten samen te leven. Het zijn Pierre, zijn vaste vriendin Françoise en het meisje Xavière, dat zij tijdens hun vakantie leren kennen en dat darna 'uitgenodigd' bij hen intrekt. De oorlog, waardoor Pierre naar het front geroepen wordt, maakt tenslotte een eine aan hun verhouding, die Xavière met de dood moet bekopen. Het is, alsof Simone de Beauvoir, alvorens Le Deuxième Sexe - haar magistrale werk over de bevrijding van de vrouw - te schrijven, in Uitgenodigd wil samenvatten door welk een vagevuur vele van haar seksegenoten moeten gaan alvorens 'vrij' te kunnen worden.







Stempel en ex-libris blindstempel op Franse pagina. Naam op Franse titelpagina. Leesvouwen op rug. Keurig exemplaar. In prima staat.


Booknumber: 20612
Boek bekijken

Willy Demacker Books

zakelijk

Willy Demacker Books uit Amsterdam

Logo Willy Demacker Books

Let op: uit ervaring blijkt dat ons antwoord via Boekwinkeltjes in uw Spam-box terecht kan komen. Lijkt het erop dat u geen antwoord krijgt? Kijk daar dan even !!! Het overgrote deel van onze boeken staat (nog) niet online.
Mail (willydemacker@gmail.com) of bel/app (0633 700 886) wanneer u een titel zoekt.
Niet geschoten is altijd mis.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.