Stel een vraag

Met het formulier hier onder kunt u contact op nemen met boekwinkel Zevenblad.


 

Bodanis, David - Emilie en Voltaire / Een liefdesgeschiedenis in de Verlichting

De vraag gaat over de volgende titel:

Afbeelding: Bodanis, David - Emilie en Voltaire / Een liefdesgeschiedenis in de Verlichting
Schrijver: Bodanis, David
Titel: Emilie en Voltaire / Een liefdesgeschiedenis in de Verlichting
ISBN: 9789026319174
Uitgever: Ambo
Bijzonderheid: Zeer goed, schoon, strak exemplaar. 2007, 1e druk, 382 p. Rechte rug, zonder verkleuring. Geen naam, strepen etc. paar lichte leesvouwtjes + wit stickertje op schutblad, niet storend.
Prijs: € 12,50
€ 7,15
Meer info Emilie du Châtelet werd in 1706 geboren in Parijs, en liet al gauw blijken dat ze over een buitengewoon grote intelligentie beschikte. Ze werd onderwezen in tal van disciplines, maar haar meest favoriete vakken waren wiskunde en natuurkunde. Ze bezat bovendien een sprankelende persoonlijkheid en een groot talent voor het sluiten van vriendschappen. Geen wonder dus dat ze als jonge vrouw de aandacht van Voltaire trok. Ze werden geliefden en brachten hun dagen samen door met het bestuderen van de nieuwste natuurwetenschappelijke geschriften en met hun eigen studies - ilie, wier kennis van de natuurkunde die van Voltaire verre oversteeg, schreef over Leibniz en vertaalde en annoteerde het werk van Newton. Haar werk was zo vernieuwend, dat Albert Einstein het van fundamenteel belang voor zijn werk achtte.

In Emilie & Voltaire laat David Bodanis zien dat Emilie du Châtelet ten onrechte uit de geschiedenis van de wetenschap verdwenen is. Tegelijkertijd vertelt hij op inspirerende en ontroerende wijze over de stormachtige liefdesgeschiedenis van twee van de meest invloedrijke denkers binnen de westerse wetenschap en schetst hij een fascinerend beeld van de tijd waarin zij leefden en werkten.

David Bodanis studeerde wis- en natuurkunde aan de universiteit van Chicago en doceert aan de universiteit van Oxford. Van hem verschenen eerder E=mc2, bekroond met de Intermediair Wetenschapsboekenprijs, en Het elektrisch universum, bekroond met de Aventis Prize.

‘David Bodanis is een van de weinige auteurs die het werk van ilie du Ch let op waarde weten te schatten’
- The Economist

‘Een onderhoudende dubbelbiografie over Voltaire en zijn minnares Emilie du Châtelet. De beschrijving van hun affaire is ontroerend. Bodanis geeft niet alleen een mooi beeld van het leven van zijn hoofdpersonen, maar ook van het voorrevolutionaire Frankrijk.’
-de Volkskrant.

---

David Bodanis studeerde wis- en natuurkunde aan de universiteit van Chicago en doceert aan de universiteit van Oxford. Van hem verschenen eerder E=mc2, bekroond met de Intermediair Wetenschapsboekenprijs, Het elektrisch universum, bekroond met de Aventis Prize, en Emilie & Voltaire.
Boek bekijken

Zevenblad uit Amsterdam

particulier

Logo Zevenblad

* Kijk na uw bestelling a.u.b. in uw SPAM-Box als u na 3 werkdagen nog geen antwoord heeft.
* Zevenblad reageert meestal op dezelfde dag, maximaal binnen 3 werkdagen !
* Zevenblad staat voor zeer adequate verpakking en snelle verzending via Postnl of DPD.
* De boeken van Zevenblad verkeren, tenzij anders vermeld, altijd in uitstekende staat.
* Wij vragen betaling vooraf.
* Verzending vindt, tenzij op verzoek aangetekend, plaats voor risico van de koper.

De verkoper zal binnen 3 werkdagen contact met u opnemen om de koop verder af te handelen.